Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 746 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

WP - poczta na Wirtualnej Polsce - rejestracja

sobota, 17 listopada 2007 22:27
Skocz do komentarzy
WP - poczta na Wirtualnej Polsce - rejestracja

Dzisiaj zajmiemy się rejestracją konta pocztowego na wp.pl Zrobimy to krok po kroku z obrazeczkami, jak dla przedszkolaczków ;). Nie macie prawa czegoś nie zromieć.

1. Wchodzimy na wp.pl i klikamy po lewej stronie poczta.2. Klikamy na "Załóż konto" na żółtym paseczku.3. Wybieramy "Poczta bezpłatna"*. Klikamy "Załóż konto" pod obrazkiem.

4. Wybór loginu i hasła:
Login WP to twój pseudonim, którym posługiwać się będziesz korzystając z wszystkich serwisów WP.
Do tego dobierz odpowiednie hasło.

Login musi mieć przynajmniej 2 znaki. Z poczty korzysta wiele osób, wieć prawdopodobnie "popularne" logine są zajęte. Zawsze można sprawdzić. Nie można używać polskich znaków (ś, ł itd.)
(dozwolone znaki to: małe litery, cyfry, znaki minus (-), podkreślenie (_) i kropkę (.), niedozwolone: dwie kropki obok siebie, znaki(._-) na początku i końcu)

I.II.


III.


IV.V.Hasło
Hasło nie może być takie samo jak login, powinno zawierać od 6 do 30 znaków: cyfry (conajmniej jedną), duże i małe litery bez polskich oraz znaki: +-:=_~!@#$%^&()[],.<>;. Wybierz takie, które łatwo zapamiętasz, a jednocześnie nikt inny nie będzie mógł go odgadnąć.
Wszystkie Twoje dane są chronione zgodnie z zasadami opisanymi w Polityce Prywatności
Podpowiedź do hasła:
umożliwi Ci odzyskanie dostępu do konta w sytuacji, gdy zapomnisz hasła. Są na to trzy metody: wysyłając SMS na numer telefonu komórkowego, wpisując prawidłową odpowiedź na pytanie, lub wysyłając nowe hasło na podany przez ciebie alternatywny adres email.

Wpisz hasło dwukrotnie. Na obrazku podałem przykład na haśle:
aragorni
czek (celowo robię błąd)Aleternatywny email

Mail, na który po zapomnieniu hasła przyjdzie list z wybranym przez Ciebie pytaniem (niżej). Pomoże Ci odzyskać konto.

Podpowiedź do hasła na SMS

W przypadku, gdy zapomnisz hasła do Twojej poczty, możesz szybko i bezpiecznie otrzymać nowe. Wyślij SMS o treści:
PODPOWIEDZ
na numer: 7413 (np. dla konta kasia@wp.pl: PODPOWIEDZ kasia).
W odpowiedzi otrzymasz nowe hasło do Twojej Poczty WP.

Pamiętaj! SMS należy wysłać z identycznego numeru telefonu, jaki podałeś(aś) podczas zakładania konta. Jeżeli Twój numer telefonu ulegnie zmianie, zaktualizuj go na stronie http://profil.wp.pl/profil.html?POD=4#telefon

Podany numer telefonu pozostanie wyłącznie do wiadomości administratorów Wirtualnej Polski. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem nie będzie on w żaden sposób ujawniany lub przekazywany osobom trzecim.

Oprócz możliwości podpowiedzi do hasła ten numer ułatwi kontakt z Tobą w przypadku ewentualnych problemów związanych z Twoim kontem pocztowym.

Koszt sms: 4 zł netto / 4,88 zł brutto

Twoje pytanie
Każdemu może przytrafić się zapomnieć hasła. Ale nie musisz się martwić, jeżeli zapomnisz hasła - pomożemy Ci. Możesz wybrać z listy podpowiedź która zostanie wyświetlona, gdy podasz nieprawidłowe hasło. Nie powinno to być hasło - a jedynie krótki komentarz.

Data urodzenia
Obowiązkowe. Możesz powpisywać głupstwa, ale operator może sprawdzić dane, ma do nich dostęp!

Przykład


Twoja wizytówka:
Wypełnij dane, abyśmy mogli dokładniej tworzyć dla Ciebie informacje i usługi.
Możesz powpisywać głupstwa, ale operator może sprawdzić dane, ma do nich dostęp!

Przykład prawdziwego
(gwaizdki przy nazwisku spowodowane tym, że nie chcę go ujawniać. Wpisujemy nazwisko bez gwiazdek):Przykład kłamstwa:Jednak nie polecam takiego wyjścia.

Twoje zainteresowania:
Chcemy cię bliżej poznać, możesz nam w tym pomóc określając swoje zainteresowania.

Zaznaczamy zainteresowania. Znowu kłasmtwo lub prawda. Podaje tylko przykład prawdy, nie muszę pokazywać, jak skłamać :DWeryfikacja założenia konta:
aby ukończyć rejestrację i korzystać z nowego konta, wpisz proszę słowo z obrazka.Zaznaczamy 3 "ptaszki" u góry (obrazek), a na samym dole kilkamy "
Akceptuję powyższy Regulamin bezpłatnej poczty elektronicznej Wirtualnej Polski oraz wyrażam zgodę na przetwarzania moich danych osobowych zgodnie z oświadczeniami zaznaczonymi powyżej." (po przeczytaniu regulaminu). Na finisz klikamy "Załóż konto".

I.


II


Czasami pojawi się błąd, trzeba go natychmaist poprawić. Celowo zrobiłem błąd w haśle (nie zaiwrało cyfry). Po kliknięciu "Załóż konto" poczta wskaże błąd, popraw go. Przykład:Po poprawieniu drobnostek, ponownie klikamy "Załóż konto" i mamy pocztę na WP :). Potem po prostu się zaloguj. To na tyle. Pozdrawiam ;).

* Firmy mogą założyć płatne konta z 30GB. Jednak to nie opłacalne dla "amatorów" (i nie potrzebne)!
Podziel się
oceń
1
3


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  25 261  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Archiwum

O mnie

Hello, mam na imię Michał :). Mam 12 lat i chodzę do VI klasy. Interesuję się Kosmosem, starożytnym Rzymem oraz oczywiście polityką. Pasjonuję się fantasy, szczególnie uwielbiam czytać Sapkowskiego, Tolkiena i Paoliniego. Sam piszę książki, opowiadania i wiersze. Moje pierwsze dzieło ukończyłem, gdy chodziłem do przedszkola. W wolnym czasie lubię czytać książki, pograć na kompie, oraz w piłkę nożną, tenisa stołowego oraz w szachy.

O moim bloogu

Poczta internetowa - po co? jaka? jak? - bloog poświęcony obsłudze konta pocztowego w portalach wp.pl onet.pl interia.pl o2.pl pino.pl gmail.com !! Testy, informacje, porady, instrukcje itd. itp. :)!

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione blogi

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 25261

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl