Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 848 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Mamy pocztę - co dalej. Odbieranie listów.

poniedziałek, 19 listopada 2007 19:43
Mamy pocztę - co dalej. Odbieranie listów.

Po zalogowaniu wyświetla nam się taki ekran. Ohoho, mamy 2 nowe wiadomości, przeczytajmy je.
Klikamy na "Nowe"

Lub na "Odbierz"

Chętnie przeczytamy, co to za wiadomości. Klikamy dwukrotnie na pierwszą wiadomość. Patrzymy na górna tabelkę informacji (tak ją nazywam).

Czytamy informacje oraz list. Na dole mamy panel opcji. Przyjrzyjmy się im.

"Napisz" umożliwia nam przeniesienie do pisania nowego e-maila. Jak się go wysyła napiszemy później.
"Odpowiedz" mamy do wyboru odpisanie nadawcy (adresatowi), lub wszystkim, jeśli list jest wysłany jednocześnie do wielu osób. Czym się różnie "Odpowiedz" od "Napisz"? Tym, że automatycznie jest wpisywany:
a) adres nadawcy
b) temat
c) treść listu wysłanego do Ciebie. Możesz skasować.

"Prześlij dalej" Możesz przesłać do innych dalej ten list, którego treść jest już automatycznie wklejona. Tworzysz tzw. łańcuszek.
"Usuń" wiadomość ląduje w koszu. Po 1 dniu automatycznie zostaje usuwana na zawsze.
"Drukuj" drukuje list.
"Przenieś do" przenosi do wybranego z listy folderu na poczcie.
"Zgłoś spam" zgłaszasz do administracji spam. Ten list do niego nie należy. O spamie później pomówimy.
"Dodaj do czrnej listy" dodaje adresata do czarnej listy. Ta opcja także będzie kiedy indziej omawiana.
"Oznacz" poczta WP ma ciekawą opcję oznaczania kolorami e-mailów. Skoro to e-mail od administracji, to wybiorę kolor... zielony. Od tego momentu będę sobie ustawiał kolorem zielonym wiadomości systemowe. Oczywiście, automatycznie to się nie robi. Poza tym możesz oznaczyć jako przeczytaną wiadomość, w tedy wiadomość z "Nowe" ląduje do wiadomości archiwalnych. Spam, jeśli za to to uważasz. Bez koloru - zwykła. Nieczytana, jeśli nie przeczytałeś.

Mniej więcej rozumiemy. Ale mamy drugi list, prawda? Przeczytajmy. Zanim klikniesz gdziekolwiek, kliknij poprostu "Odbierz".

Widzimy, że to jakaś reklama - Allegro. Można zapoznać się z wiadomością i zostawić (ew. oznaczyć kolorem). Jednak radzę usuwać reklamy nam nieprzydatne. Potem może się trochę namnożyć. Zamiast ćućkać się z wejściem do listu i usuń, to wybieramy w folderze "Nowe" ptaszek przy wiadomości, którą chcemy usunąć.


W górze klikamy "Usuń". Proste.

Możemy opróżnić kosz, ale i tak system po 1 dniu samo się wykasuje. Zawsze możemy odzyskać wiadomość zanim minie 24h.

I to wszystko, ja myślę na temat odbierania listów.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (32) | dodaj komentarz

Logowanie i podstawowe informacje o poczta.wp.pl

niedziela, 18 listopada 2007 19:17
Logowanie i podstawowe informacje o poczta.wp.pl

Prawdopodobnie to będzie najkrótszy post. Wybaczcie ;).

Logowanie

Wchodzimy w poczta.wp.pl i po lewej stronie widzimy "panel logowania".Wpisujemy w "login" login. czyli miejsce od początku adresu e-mail do @. Przykład: jeśli mój adres to aragornik_102@wp.pl, to wpisuję wyłącznie aragornik_102!

Dobrze


ŹleW hasło wpisujemy wybranie przez siebie hasło. Zawsze można skorzystać z opcji "Nie pamiętasz hasła?" pod spodem. Moje wybrane hasło na przykładzie: aragorniczek120.Na koniec klikamy "Zaloguj". I tyle, czekamy chwilę, aż strona się załaduje. Proste, co nie?

Przykład:www.poczta.wp.pl
Zachęcam do korzystania z tej poczty, jest niezwykle ciekawa i łatwa w obsłudze.Podziel się
oceń
2
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

WP - poczta na Wirtualnej Polsce - rejestracja

sobota, 17 listopada 2007 22:27
WP - poczta na Wirtualnej Polsce - rejestracja

Dzisiaj zajmiemy się rejestracją konta pocztowego na wp.pl Zrobimy to krok po kroku z obrazeczkami, jak dla przedszkolaczków ;). Nie macie prawa czegoś nie zromieć.

1. Wchodzimy na wp.pl i klikamy po lewej stronie poczta.2. Klikamy na "Załóż konto" na żółtym paseczku.3. Wybieramy "Poczta bezpłatna"*. Klikamy "Załóż konto" pod obrazkiem.

4. Wybór loginu i hasła:
Login WP to twój pseudonim, którym posługiwać się będziesz korzystając z wszystkich serwisów WP.
Do tego dobierz odpowiednie hasło.

Login musi mieć przynajmniej 2 znaki. Z poczty korzysta wiele osób, wieć prawdopodobnie "popularne" logine są zajęte. Zawsze można sprawdzić. Nie można używać polskich znaków (ś, ł itd.)
(dozwolone znaki to: małe litery, cyfry, znaki minus (-), podkreślenie (_) i kropkę (.), niedozwolone: dwie kropki obok siebie, znaki(._-) na początku i końcu)

I.II.


III.


IV.V.Hasło
Hasło nie może być takie samo jak login, powinno zawierać od 6 do 30 znaków: cyfry (conajmniej jedną), duże i małe litery bez polskich oraz znaki: +-:=_~!@#$%^&()[],.<>;. Wybierz takie, które łatwo zapamiętasz, a jednocześnie nikt inny nie będzie mógł go odgadnąć.
Wszystkie Twoje dane są chronione zgodnie z zasadami opisanymi w Polityce Prywatności
Podpowiedź do hasła:
umożliwi Ci odzyskanie dostępu do konta w sytuacji, gdy zapomnisz hasła. Są na to trzy metody: wysyłając SMS na numer telefonu komórkowego, wpisując prawidłową odpowiedź na pytanie, lub wysyłając nowe hasło na podany przez ciebie alternatywny adres email.

Wpisz hasło dwukrotnie. Na obrazku podałem przykład na haśle:
aragorni
czek (celowo robię błąd)Aleternatywny email

Mail, na który po zapomnieniu hasła przyjdzie list z wybranym przez Ciebie pytaniem (niżej). Pomoże Ci odzyskać konto.

Podpowiedź do hasła na SMS

W przypadku, gdy zapomnisz hasła do Twojej poczty, możesz szybko i bezpiecznie otrzymać nowe. Wyślij SMS o treści:
PODPOWIEDZ
na numer: 7413 (np. dla konta kasia@wp.pl: PODPOWIEDZ kasia).
W odpowiedzi otrzymasz nowe hasło do Twojej Poczty WP.

Pamiętaj! SMS należy wysłać z identycznego numeru telefonu, jaki podałeś(aś) podczas zakładania konta. Jeżeli Twój numer telefonu ulegnie zmianie, zaktualizuj go na stronie http://profil.wp.pl/profil.html?POD=4#telefon

Podany numer telefonu pozostanie wyłącznie do wiadomości administratorów Wirtualnej Polski. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem nie będzie on w żaden sposób ujawniany lub przekazywany osobom trzecim.

Oprócz możliwości podpowiedzi do hasła ten numer ułatwi kontakt z Tobą w przypadku ewentualnych problemów związanych z Twoim kontem pocztowym.

Koszt sms: 4 zł netto / 4,88 zł brutto

Twoje pytanie
Każdemu może przytrafić się zapomnieć hasła. Ale nie musisz się martwić, jeżeli zapomnisz hasła - pomożemy Ci. Możesz wybrać z listy podpowiedź która zostanie wyświetlona, gdy podasz nieprawidłowe hasło. Nie powinno to być hasło - a jedynie krótki komentarz.

Data urodzenia
Obowiązkowe. Możesz powpisywać głupstwa, ale operator może sprawdzić dane, ma do nich dostęp!

Przykład


Twoja wizytówka:
Wypełnij dane, abyśmy mogli dokładniej tworzyć dla Ciebie informacje i usługi.
Możesz powpisywać głupstwa, ale operator może sprawdzić dane, ma do nich dostęp!

Przykład prawdziwego
(gwaizdki przy nazwisku spowodowane tym, że nie chcę go ujawniać. Wpisujemy nazwisko bez gwiazdek):Przykład kłamstwa:Jednak nie polecam takiego wyjścia.

Twoje zainteresowania:
Chcemy cię bliżej poznać, możesz nam w tym pomóc określając swoje zainteresowania.

Zaznaczamy zainteresowania. Znowu kłasmtwo lub prawda. Podaje tylko przykład prawdy, nie muszę pokazywać, jak skłamać :DWeryfikacja założenia konta:
aby ukończyć rejestrację i korzystać z nowego konta, wpisz proszę słowo z obrazka.Zaznaczamy 3 "ptaszki" u góry (obrazek), a na samym dole kilkamy "
Akceptuję powyższy Regulamin bezpłatnej poczty elektronicznej Wirtualnej Polski oraz wyrażam zgodę na przetwarzania moich danych osobowych zgodnie z oświadczeniami zaznaczonymi powyżej." (po przeczytaniu regulaminu). Na finisz klikamy "Załóż konto".

I.


II


Czasami pojawi się błąd, trzeba go natychmaist poprawić. Celowo zrobiłem błąd w haśle (nie zaiwrało cyfry). Po kliknięciu "Załóż konto" poczta wskaże błąd, popraw go. Przykład:Po poprawieniu drobnostek, ponownie klikamy "Załóż konto" i mamy pocztę na WP :). Potem po prostu się zaloguj. To na tyle. Pozdrawiam ;).

* Firmy mogą założyć płatne konta z 30GB. Jednak to nie opłacalne dla "amatorów" (i nie potrzebne)!

Podziel się
oceń
1
3

komentarze (27) | dodaj komentarz

Dlaczego jest nam niezbędna poczta internetowa?

czwartek, 15 listopada 2007 8:35

Dlaczego jest nam niezbędna poczta internetowa?


Przedewszytkim pocztę trzeba mieć i tyle. To jest pierwszy krok w internecie. Jeśli go nie postawisz, z dalszą drogą będzie gorzej. (Prawie) każdy ma konto pocztowe, wiele osób, jak ja, ma nawet ich kilka! Wróćmy do tematu. Ładnie Wam rozrysuję odpowiedź.

1. Do komunikowania się.
a) E-maile są niezawodne. Mają nie ograniczone miejsce symboli w tekście. Lepiej od SMS.
b) Można przesyłać spore pliki, miejscami do kilkudziesięciu MB (nie można przesadzać, są pewne ograniczenia ;)). Lepiej od SMS.
c) (Bardzo często) sprawdzanie pisowni! Lepiej od SMS.
d) Wiele GB na e-maile. Nie trzeba w ogółle usuwać wiadomości. Lepiej od SMS.
e) BEZPŁATNE!! LEPIEJ OD SMS!

To kilka przykładów wyższości e-mailów od SMS. Są jeszcze inne ulepszenia. Można wysłać  e-mail "na ustaloną datę". Jeśli zachcę, to list dotrze do adresata o ustalonej godzinie np. jutro o 16.43, ponieważ adrestat o tej godzinie właśnie się urodził (list z życzeniami :)).Wiele portali umożliwia ładowanie plików, muzyki, obrazków, zdjęć, widziałem też chaty. To też ne tylko poczta, często to także kalendarze, newsy, przypominajki... Konto pocztowe to idealne komunikowanie się (i coś więcej). W prawie wszystkim przewyższa SMS. Zaraz będzie drugie "drzewko", ale...
UWAGA! Na e-maile wpływają czasem listy z załącznikami (dowolnymi plikami, które można załączyć) z WIRUSAMI! Nie można pod żadnym pozorem nie można otwierać emailów od osób nieznanych, szczególnie, jeśli sa one po angielsku (inny język). Należy równiez uważnie słuchac komunikatach o "szkodnikach pocztowych". SMS jeszcze w trzech rzeczach przewyższa e-maile.
Primo. Większość osób ma komórki.
Secundo. Częściej sprawdza się skrzynkę odbiorczą w komórce.
Tertio. Komórkę ma się przy sobie.

2. Pierwszy krok w internecie.
a) Bez e-maila nie zarejestrujesz się na forum.
b) Nie zarejestrujesz się na stronach.
c) W zasadzie, to niegdzie się nie zarejestrujesz :D
d) Allegro nie ruszy.
e) itd. itp.
f) Możesz otrzymywać newsy na e-mail, jeśli na stronie pojawi się nowy news.

I tak dalej, i tak dalej.
OGÓŁEM! Ani rusz bez poczty!

Poczty internetowe
Te omawiane ;)

    
Miejsce: 10GB (!)


Miejsce: 3GB


  Miejsce: 1GB

Miejsce: 5GB


Miejsce: 50MB

   
Miejsce: Nieograniczone!


Chyba Was przekonałem do założenia poczty ;). Następny post myslę, że będzie już o konkretnych pocztach ;). Zacznę od WP.

Pozdrawiam
AragPodziel się
oceń
0
0

komentarze (32) | dodaj komentarz

Witam! :)

czwartek, 15 listopada 2007 8:11
Witam na moim blogu :).

Poczta internetowa - po co? jaka? jak?

bloog poświęcony obsłudze konta pocztowego w portalach wp.pl onet.pl interia.pl o2.pl pino.pl gmail.com !! Testy, informacje, porady, instrukcje itd. itp. :)!

Testy - gdzie najlepiej założyć
Informacje - na temat danej skrzynki pocztowej
Porady - jak mogę ulepszyć swoją pocztę
Instrukcje - jak wykonać porady :).


Serdecznie zapraszam!
Arag

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (30) | dodaj komentarz

czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  25 264  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Archiwum

O mnie

Hello, mam na imię Michał :). Mam 12 lat i chodzę do VI klasy. Interesuję się Kosmosem, starożytnym Rzymem oraz oczywiście polityką. Pasjonuję się fantasy, szczególnie uwielbiam czytać Sapkowskiego, Tolkiena i Paoliniego. Sam piszę książki, opowiadania i wiersze. Moje pierwsze dzieło ukończyłem, gdy chodziłem do przedszkola. W wolnym czasie lubię czytać książki, pograć na kompie, oraz w piłkę nożną, tenisa stołowego oraz w szachy.

O moim bloogu

Poczta internetowa - po co? jaka? jak? - bloog poświęcony obsłudze konta pocztowego w portalach wp.pl onet.pl interia.pl o2.pl pino.pl gmail.com !! Testy, informacje, porady, instrukcje itd. itp. :)!

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione blogi

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 25264

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl